کاشت مو در ایام کرونا

آیا کاشت مو در دوران شیوع کرونا را تجربه کرده اید؟ همانطور که می دانید با بالا رفتن سن بسیاری از افراد دچار ریزش مو می شوند. این مسئله در حجم مو ها تاثیر زیادی دارد و ممکن است نقاطی از سر به طور کامل خالی شود.

در این دوران است که کلینیک رویان سلامت به کمک شما خواهد آمد و با کاشت مو زیبایی شما را دو چندان می کند. افراد بسیاری هستند که به دلیل بیماری کرونا از کاشت مو های خود صرف نظر می کنند.

این نکته را از یاد نبرید که کاشت مو در دوران کرونا هیچ خطری برای شما ندارد به شرط آنکه تمام پروتکل های بهداشتی از طرف شما و کلینیک انتخابی رعایت شود؛ بنابر این نیازی نیست که کار های زیبایی خود را به دلیل یک بیماری به تاخیر بیندازید.

در ادامه اطلاعات جالبی درباره کاشت مو در اختیار شما قرار می گیرد و به سوالات ایجاد شده در آخر مقاله پاسخ خواهیم داد. در نتیجه تا پایان همراه ما باشید و از این مطالب لذت ببرید.

کاشت مو کرونا چگونه است؟

با توجه به تحقیقات انجام شده حدود 60 درصد آقایان و 50 درصد خانم ها به دلایل مختلف دچار ریزش مو می شوند. کاشت مو در دوران شیوع کرونا به شما کمک می کند که قسمت های خالی سر خود را بپوشانید و دوباره زیبایی یا جوانی را تجربه کنید.

در سراسر جهان افراد به دلایل مختلفی دچار طاسی یا ریزش مو می شوند. کاشت مو یک روش دائمی برای بازگرداندن رشد طبیعی مو های شما خواهد بود. روش هایی که جدیدا برای کاشت مو استفاده می شود درد را به حداقل می رساند و نتیجه های خوبی در بر دارد.

شاید این سوال برای شما پیش بیاید که کاشت مو در کرونا چیست و چگونه انجام می شود؟ در جواب به این سوال باید بگوییم که روش های انجام کاشت مو بسیار متفاوت است‌، اما همه آن ها از فولیکول های موجود در بانک موی خود شما استفاده می کنند.

 

در کاشت مو از بانک موی خود افراد استفاده می شود و هیچ جسم خارجی وارد بدن نخواهد شد. به همین دلیل امکان ندارد که ویروس کرونا از طریق کاشت مو منتقل شود. توجه داشته باشید که برای عمل کاشت خود حتما به مراکز و کلینیک های مطمئن مراجعه کنید.

کلینیک های معتبر با رعایت تمام نکات بهداشتی خیال شما را درباره انتقال ویروس جمع خواهند کرد. بنابر این باور های غلط را کنار بگذارید و سراغ کار های زیبایی خود بروید.

دلایل ریزش مو

همانطور که می دانید، افراد در زندگی خود به دلایل مختلفی دچار ریزش مو می شوند. به همین دلیل بعضی از آن ها کاشت مو در دوران کرونا را انتخاب می کنند. عواملی که در ریزش مو ها نقش دارد، در هنگام کاشت بسیار مهم است و قبل از عمل حتما توسط پزشک بررسی خواهد شد.

عواملی مانند بیماری های روانی و استرس، اختلالات هورمونی، مشکلات تیروئیدی، رژیم های سخت یا کاهش وزن ناگهانی، استفاده از برخی دارو ها، سابقه خانوادگی و شرایط نگهداری از مو ها در ریزش آن نقش بسیار مهمی را ایفا می کند.

پزشکان با انجام آزمایشات متعدد از دلایل ریزش موی شما باخبر می شوند و روش های مختلفی را برای درمان انتخاب خواهند کرد. در مواقعی حتی نیازی به کاشت ندارید یا اصلا این روش برای شما پاسخ نمی دهد. به همین دلیل است که باید قبل از عمل جلسات مشاوره و آزمایشات خود را انجام دهید.

تاثیر کرونا بر کاشت مو چگونه است؟

بسیاری از افراد بر این باور هستند که در دوران کرونا باید همه کار های خود را به عقب بیاندازند و خود را در خانه حبس کنند. آن ها معتقد هستند که ویروس کرونا ممکن است از طریق روش های زیبایی مانند کاشت مو به افراد منتقل شود.

 

طبق تحقیقاتی که صورت گرفته است، کاشت مو در زمان کرونا هیچ آسیبی به شما نمی زند و به راحتی منتقل نخواهد شد. زیرا این ویروس از طریق راه های تنفسی منتقل می شود؛ درنتیجه به وسیله عمل های زیبایی خطری برای شما ایجاد نخواهد کرد.

در صورتی ممکن است این ویروس هنگام کاشت مو به شما منتقل شود که پروتکل های بهداشتی را رعایت نکنید. انتخاب کلینیکی معتبر مانند رویان سلامت به شما کمک می کند که عمل کاشت موی خود را به بهترین شکل ممکن انجام دهید.

تنها تاثیر کرونا بر کاشت مو در زمان تعطیلی موقتی همه مشاغل در دوران قرنطینه بوده است. در این دوران هیچ یک از مشاغل از جمله مراکز زیبایی باز نبودند. پس از اتمام قرنطینه عمومی این مراکز کار خود را آغاز کردند و تاکنون خطری برای افراد نداشته اند.

روش های کاشت مو در ایام کرونا

هنگامی که تصمیم می گیرید کاشت مو انجام دهید، با مراجعه به پزشک و پس از معاینات دقیق ممکن است دو نوع روش برای کاشت به شما معرفی شود. در ادامه برای شما هریک از این روش ها را توضیح می دهیم.

روش FUT

روش FUT یا همان پیوند وارد فولکولار یکی از راه های کاشت مو است که پزشکان از آن برای درمان استفاده می کنند. برای انجام کاشت مو در ایام کرونا از این روش پزشکان یک نوار باریک از پشت پوست سر شما را برمی دارد.

سپس قطعه جراحی شده را بخیه می زند. این نوار برداشته شده توسط پزشک به قطعات کوچکتری تقسیم می شود که پیوند نام دارد و بعضی از این پیوند ها تنها یک تار مو خواهند داشت. پس از اینکه پیوند های شما آماده شد با ایجاد سوراخ هایی در قسمت های مد نظر این پیوند ها را در سوراخ می گذارد.

در آخر نیز محل کاشته شده با باند پوشانده می شود تا زمانی که دوره نقاهت به پایان برسد. تعداد پیوندهای مورد نظر به نوع موی شما، ضخامت و رنگ آن نیز بستگی دارد.

 

روش FUE 

در این روش موهای پشت سر شما تراشیده می شود و جراح فولیکول ها را به صورت جداگانه از پشت سر خارج می کند. سپس سوراخ های کوچکی در قسمت مورد نظر برای کاشت پیاز های مو ایجاد می شود و فولیکول های خارج شده درون آن قرار می گیرد.

نکات مهم قبل از کاشت مو

همانطور که می دانید، انجام هر عملی نیاز به مراقبت هایی دارد که باید قبل از عمل آن را رعایت کنید. در ادامه برای شما تمام این نکات و اینکه هنگام کاشت مو در کرونا به چه مسائلی باید توجه کرد، بیان خواهیم کرد.

با مصرف سیگار و قلیان خداحافظی کنید

هنگامی که قرار است عمل کاشت مو برای شما انجام شود، حتما قبل از عمل از مصرف نیکوتین ها خودداری کنید. این مواد شیمیایی روی گردش خون شما تاثیر می گذارد و باعث افزایش خونریزی می شود. حدود یک ماه قبل از عمل باید مصرف این مواد را کنار بگذارید.

روند درمانی شما با مصرف این مواد مضر به تاخیر می افتد و حتی ممکن است عفونت هایی را برای شما به وجود آورد؛ در نتیجه حتما این نکته مهم را رعایت کنید.

مشروبات الکلی را فراموش کنید

حداقل یک هفته قبل از انجام عمل کاشت مصرف مواد الکلی را کنار بگذارید. این مواد خاصیت دارو های بی‌حسی را که برای شما استفاده می شود، بی اثر می کند و عمل برایتان دردناک خواهد بود. همچنین از انعقاد خون جلوگیری می کند و خونریزی شما را حین عمل به بیش از حد معمول خواهد رساند.

نوشیدنی های کافئین دار نخورید

کافئین ها در افزایش خونریزی شما نقش مهمی دارد؛ بنابر این پیشنهاد می شود که روز عمل و قبل از آن از نوشیدنی های حاوی مواد کافئینی مانند قهوه تا حد امکان بپرهیزید.

 

آزمایشات لازم را انجام دهید

قبل از اینکه شما برای عمل آماده شوید، حتما روی شما آزمایشاتی انجام می شود که در روند درمانی شما به پزشک کمک زیادی خواهد کرد. همچنین سابقه پزشکی خود را به طور دقیق در دسترس فرد متخصص یا کلینیک رویان سلامت قرار دهید.

هنگام کاشت مو در کرونا چه چیزهایی نباید خورد؟

  • استفاده از داروهای ضد انعقاد ممنوع است. این دارو ها باعث افزایش خونریزی حین عمل می شوند و ممکن است کار پزشک را مختل کنند. دارو های هپارین و وارفارین از نوع دارو های ضد انعقاد خون هستند؛
  • داروهای بازدارنده کاشت مو را قطع کنید. این دارو ها رشد مو های کاشته شده شما را با مشکل مواجه می کند. به همین دلیل پزشکان توصیه می کنند قبل از عمل این دارو ها قطع شود و بعد از عمل نیز به وسیله تجویز پزشک مصرف آن آغاز شود؛
  • دارو های مسکن و خواب آور. مصرف این دارو ها مانند آنتی هیستامین یا استامینوفن باید با پزشک در میان گذاشته شود؛
  • مصرف داروی ضد التهاب را قبل از عمل کاشت کنار بگذارید یا با پزشک مشورت کنید؛
  • استفاده از غذاهای مکمل مانند ویتامین ها باید با تجویز پزشک باشد.

هنگام کاشت مو در کرونا چه چیزهایی بخوریم؟

بعد از اینکه عمل کاشت شما انجام ش،د لیستی از دارو ها و مواد غذایی مورد نظر را که باید بخورید، در اختیارتان قرار می دهند. تغذیه بعد از کاشت و در دوران کرونا بسیار اهمیت داد؛ بنابر این با دقت به این توصیه ها عمل کنید.

مصرف پروتین

بعد از کاشت مو به شما توصیه می شود که از مواد غذایی پروتیین دار استفاده کنید. این مواد مغذی رشد موهای شما را بیشتر می کند و روند درمانی شما سریع تر خواهد بود. غذاهایی مانند گوشت، غلات، حبوبات وغیره سرشار از پروتئین هستند و مصرف آن ها به شما توصیه خواهد شد.

 

آب زیاد بنوشید

بعد از کاشت مو در کرونا مصرف آب فراوان را فراموش نکنید. مصرف آب تا یک هفته بعد از عمل اهمیت زیادی دارد و باعث خون رسانی به فولیکول های کاشته شده می شود.

نتیجه استفاده مرتب و زیاد از آب این خواهد بود که رشد مو های کاشته شده شما سریع تر از حالت معمولی صورت می گیرد؛ زیرا خون بیشتری به فولیکول های مو می رسد.

امگا 3 بخورید

معمولا بعد از عمل به مراجعه کنندگان کلینیک رویان سلامت توصیه می شود که از مصرف امگا 3 غفلت نکنند و حتما این ماده غذایی مفید را بخورند. روغن ماهی، روغن تخم مرغ و سایر مواد غذایی این ماده مفید را در بر دارد.

استفاده از ویتامین ها

ویتامین های B و C به رشد مو های شما کمک زیادی می کند و به طور کلی پوست و مو را تقویت خواهد کرد. به خصوص ویتامین B بیشترین نقش را در رشد مو ها بر عهده دارد. برای استفاده از این ویتامین ها قرص های مکملی در بازار هستند، اما مصرف طبیعی آن ها بهتر خواهد بود.

مواد غذایی مانند میوه ها، گوشت گاو، گوشت گوسفند، تخم مرغ و سایر مواد غذایی از این ویتامین های مفید بهره مند هستند.

آهن را فراموش نکنید

بعد از کاشت مو در دوران کرونا مصرف آهن باعث افزایش خون در بدن خواهد شد به همین دلیل توصیه می شود که برای عمل کاشت حتما از این ماده مفید استفاده کنید.

کمبود آهن یکی از دلایل افزایش ریزش مو ها خواهد بود. شما این امکان را دارید که از طریق قرص های آهن و مواد غذایی مفید مانند اسفناج کمبود آهن بدنتان را جبران کنید و دوره درمانی خود را تسریع ببخشید.

 

سوالات متداول

هنگام کاشت مو همیشه سوال هایی برای پرسیدن وجود دارد. در این قسمت قصد داریم تا جای ممکن به این سوال ها پاسخ دهیم.

آیا تاثیر کرونا بر کاشت مو زیاد است؟

در جواب به این سوال باید بگوییم که به طور کلی این بیماری بر کاشت مو هیچ تاثیری ندارد. با رعایت نکات بهداشتی توصیه شده به هیچ عنوان این ویروس از طریق کاشت مو منتقل نخواهد شد.

هزینه کاشت مو چقدر است؟

هزینه کاشت مو برای افراد بسیار متفاوت است و بستگی به نوع روش درمانی و تعداد جلسات شما خواهد داشت. کلینیک زیبایی که برای کاشت مو های خود انتخاب می کنید نیز این هزینه را تعیین خواهد کرد.

بعد از کاشت مو در کرونا چه چیزهایی بخوریم؟

بعد از اینکه عمل کاشت موی شما به اتمام رسید، باید با خوردن دارو های تجویزی توسط پزشک دوره درمانی خود را کوتاه تر کنید و روند بهبودی خود را تسریع ببخشید. همچنین استفاده از مواد مغذی مانند پروتئین، ویتامین ها وغیره به شما کمک خواهد کرد.

کجا کاشت موی خود را انجام دهیم؟

هنگامی که قصد انجام عمل های کاشت مو را دارید باید به سراغ کلینیک های زیبایی معتبر مانند رویان سلامت مراجعه کنید. این کلینیک با داشتن خدمات ویژه و کادری متخصص و مجرب به شما کمک خواهد کرد که زیبایی و جوانی خود را به بهترین نحو ممکن به دست آورید.