کاشت موی زنده و قابل رشد

بسیاری از افراد تصور می کنند که کاشت موی زنده و قابل رشد تنها برای کسانی است که به طاسی سر مبتلا هستند. در واقع این روش برای افراد دارای موی کم پشت و کسانی که قصد تغییر خط رویش موی خود را دارند نیز به کار می رود.

با این حال پزشکان توصیه می کنند، افراد در سنین 30 الی 50 سالگی ترمیم مو قابل رشد را انجام دهند. زیرا در این سنین ریزش موها به ثبات می رسد و کاشت نتیجه ای دائمی خواهد داشت. در زمان های گذشته کاشت مو غیر قابل رشد مخاطبان بسیاری داشت، اما امروزه روش های نوین در کاشت مو به رشد طبیعی موهای ریخته شده افراد کمک بسیاری می کند.

کاشت موی زنده جذابیت و زیبایی را به چهره افراد برمی گرداند و اعتماد به نفس آنها را افزایش خواهد داد. دانستنی های جالب بسیاری در مورد این روش و نحوه اجرای آن وجود دارد که در این مقاله قصد داریم به آنها بپردازیم. بنابراین با ما همراه باشید.

چه کسانی به کاشت موی زنده و قابل رشد احتیاج دارند؟

کاشت مو در دهه اخیر طرفداران بسیاری را از آن خود کرده است به گونه ای که در کلینیک های زیبایی شاهد افزایش متقاضیان هستیم. این روش در کنار زیبایی که برای افراد به ارمغان می آورد، درمان ریزش مو و طاسی را نیز در پی دارد.

همانطور که می دانیم عوامل بسیاری سبب ریزش مو می شوند که برخی از آنها موقتی و برخی دیگر دائم هستند. ریزش های موقتی با دارو و روش های ترمیمی بهبود پیدا می کنند. اما افرادی که دچار مشکلات ژنتیکی ریزش مو هستند، باید از روش کاشت مو زنده برای حل طاسی خود بهره ببرند.

 

کاشت موی زنده به این منظور است که فولیکول های سالم مو از نواحی پرپشت موی سر فرد برداشته می شوند تا طی فرآیندی به قسمت های کم مو یا بدون مو پیوند زده شوند. زنده بودن این روش به دلیل گرافت های مو استخراج شده است که سبب رشد طبیعی موهای از بین رفته فرد می شود.

فولیکول های موی افرادی که طاسی الگوی مردانه یا آلوپسی آندروژنیک دارند با کاشت موی غیر قابل رشد برطرف نخواهد شد. زیرا در این روش موهای مصنوعی با چسب به ناحیه مورد نظر چسبانده می شوند و به صورت موقت کارایی دارند. اما کاشت موی زنده و قابل رشد این فرصت را در اختیار افراد کم مو یا طاس قرار می دهد که علاوه بر جلوگیری از ریزش مو، موهای از دست رفته خود را نیز به دست آورند. البته این روش روی افرادی با سن 30 الی 50 سال نتیجه بهتری خواهد داشت.

مراحل کاشت موی زنده و قابل رشد چیست؟

کاشت موی قابل رشد نیز مانند سایر روش های زیبایی مراحل مربوط به خود را دارد و باید بر اساس اصول مشخصی انجام شود. از این رو مراجعه به کلینیک های تخصصی کاشت مو نظیر کلینیک رویان سلامت، افراد را از نتیجه کاشت موی زنده و قابل رشد مطمئن خواهد کرد. در ادامه این مراحل را به طور دقیق بیان می کنیم.

 1. آماده سازی متقاضی جهت کاشت مو و کوتاه کردن موهای ناحیه اهدا کننده
 2. اسکن و آنالیز پوست سر و خط رویش آن از طریق دستگاه های پیشرفته
 3. انجام بی حسی در نواحی دهنده و گیرنده پیوند
 4. برداشت گرافت های مو به صورت واحد های فولیکولی از ناحیه اهدا کننده با قلم هایایمپلنتر
 5. قرار دادن فولیکول های مو در دستگاه های مخصوص جهت آماده سازی برای پیوند
 6. ایجاد برش های میکرو روی نواحی طاس سر جهت انجام کاشت موی زنده و قابل رشد
 7. انتقال گرافت های برداشته شده به شکاف های میکرو ایجاد شده روی ناحیه کم پشت یا طاس سر

 

تفاوت کاشت موهای غیر قابل رشد با کاشت موی زنده چیست؟

موهای کاشته شده به روش زنده و قابل رشد با موهای اصلی خود فرد تفاوتی ندارند. زیرا گرافت های مو از بانک موی فرد مورد نظر برداشته می شود. بنابراین رشد آنها بعد از چند ماه به صورت طبیعی اتفاق می افتد. اما در روش کاشت مو غیر قابل رشد، فولیکول های آسیب دیده رشد نخواهند کرد. این امر سبب می شود تا نتیجه کاشت موی مصنوعی و غیر قابل رشد موقتی باشد. در ادامه تفاوت های این دو روش را ذکر می کنیم.

 • ماندگاری کاشت موی قابل رشد و زنده دائمی است در صورتی که کاشت موی غیر زنده نتیجه ای موقت دارد.
 • نتیجه کاشت موی زنده و قابل رشدحدود یک سال به طول می انجامد اما نتیجه کاشت موی غیر قابل رشد در همان زمان قابل مشاهده است.
 • در کاشت موی قابل رشد فولیکول های آسیب دیده ترمیم می شوند در صورتی که کاشت مو با روش غیر قابل رشد تاثیری روی رشد فولیکول ها نخواهد داشت.
 • کاشت موی زنده به مهارت و تخصص بالایی نیاز دارد و در بیشتر مواقع در دو جلسه انجام می شود. اما انجام کاشت موی غیر طبیعی در یک جلسه چند ساعته و بدون مهارت بالای پزشک نیز امکان پذیر است.
 • در کاشت موی غیر طبیعی الیاف های موی مصنوعی به پوست سر چسبانده می شوند در صورتی که پیوند موی طبیعی با موهای خود فرد انجام خواهد شد.

 

قیمت کاشت مو قابل رشد چگونه است؟

یکی از مهمترین مسائلی که ذهن متقاضیان کاشت مو را به خود مشغول کرده است، هزینه های کاشت مو زنده و قابل رشد است. از آنجایی که این عمل کم تهاجمی به دقت و مهارت بالایی احتیاج دارد، از این رو ممکن است هزینه بردار باشد.

در کلینیک های تخصصی مو همچون کلینیک رویان سلامت هزینه این روش بر اساس تعرفه های سازمان بهداشت و درمان تعیین می شود. این امر سبب خواهد شد از سودجویی افراد غیر حرفه ای جلوگیری به عمل آید. البته عوامل بسیاری در هزینه های این روش تاثیر گذار است که در زیر به آنها اشاره می کنیم.

 • نوع روش انتخابی متقاضی در کاشت موی زنده و قابل رشد
 • تخصص، تجربه و مهارت پزشک متخصص مو و زیبایی
 • نوع کلینیک زیبایی و میزان تخصصی بودن آن در کاشت مو
 • کادر حرفه ای درمان در کلینیک کاشت مو
 • تعداد موهای پیوند شده در هر جلسه
 • شرایط جسمی بیمار و میزان سختی کار پزشک

کاشت موی زنده و قابل رشد چه نتیجه ای دارد؟

بدون شک اطلاع در مورد نتیجه عمل های زیبایی به خصوص کاشت مو که هزینه نسبتا بالایی را برای مخاطب به همراه دارد، امری ضروری است. کاشت مو به روش های طبیعی و زنده، جوانی و نشاط از دست رفته افراد را به آنها برمی گرداند. از این رو دائمی بودن این روش تاثیر بسیاری در تمایل افراد به انجام آن دارد.

نتیجه کلی کاشت موی زنده به حدود یک سال زمان نیاز دارد. زیرا موهای کاشته شده در هفته دوم الی سوم شروع به ریزش می کنند و این روند تا 3 ماه به طول می انجامد. رشد مجدد موهای طبیعی فرد از ماه سوم شروع می شود.

 

موهای اولیه رشد کمی دارند و نازک هستند که به مرور زمان به ضخامت و سرعت رشد آنها افزوده خواهد شد. نتیجه دائمی این روش بعد از یک سال به طور کامل قابل مشاهده خواهد بود. اگر چه موهای طبیعی کاشته شده به ندرت دچار ریزش می شوند؛ با این حال رعایت توصیه های پزشک در این خصوص عمر موها را طولانی تر می کند. موهایی که بعد از پیوند مو رشد می کنند، چرخه ای مانند موهای طبیعی قبل از ریزش دارند. بنابراین مشاهده نتایج این روش به زمان و بردباری بالایی احتیاج خواهد داشت.

نتیجه گیری

کاشت موی زنده و قابل رشد به روشی گفته می شود که در آن موی طبیعی خود فرد که از قبل دچار ریزش شده است، به رشد خود ادامه می دهد. در این روش فولیکول های موی آسیب دیده مجددا تحریک می شوند و بعد از گذشت 3 ماه از کاشت مو قابل رشد، به چرخه طبیعی خود ادامه می دهند. کاشت مو به روش های نوین مانند SUT، SUPER FUE و بسیاری از روش های دیگر با کمترین عوارض و دوره نقاهت انجام می شود.

در تمامی این روش ها گرافت های موی سالم از بانک موی فرد برداشته می شوند که در ناحیه طاس یا کم پشت موی سر کاشته شوند. بعد از سه هفته از پیوند، موهای کاشته شده می ریزند که موهای طبیعی فرد رشد خود را آغاز کنند. این پروسه به یک سال زمان نیاز دارد. در صورت تمایل به انجام این روش با کلینیک رویان سلامت همراه باشید.

سوالات متداول

آیا بعد از کاشت مو امکان بلند کردن موها وجود دارد؟

از آنجایی که رشد موها به صورت طبیعی ادامه پیدا می کند، امکان بلند کردن مو تا حالت دم اسبی نیز وجود دارد. به عبارت دیگر کوتاهی و بلندی موی کاشته شده به انتخاب فرد متقاضی است.

میزان موفقیت در کاشت موی زنده و قابل رشد چقدر است؟

طی مطالعات به عمل آمده، حدود 85 الی 95 درصد از موهای کاشته شده رشد طبیعی خود را آغاز می کنند. در برخی از مراجعه کننده گان نیز امکان رد پیوند بر اساس شرایط فرد وجود دارد که درصد بسیار کمی را به خود اختصاص می دهد.

کاشت مو چه مدت به طول می انجامد؟

حدود 6 ماه زمان نیاز است تا تغییرات اساسی در رشد موها مشاهده شود. نتیجه نهایی پیوند مو یک سال بعد از پیوند خود را نشان می دهد.

مضرات کاشت مو چیست؟

تنها ضرر این روش برای کسانی است که به صورت ژنتیکی از سنین پایین کاشت موی طبیعی و قابل رشد را انجام داده اند. در سنین 20 الی 30 سالگی ممکن است ریزش موها بعد از کاشت نیز ادامه داشته باشد.

بعد از 4 ماه کاشت موی طبیعی چه اتفاقی می افتد؟

حدود 4 ماه بعد از کاشت موی قابل رشد، موها به صورت طبیعی رشد خود را آغاز می کنند. البته در این مدت زمان ضخامت موها و سرعت رشد آنها بسیار کم است و تقریبا 50 درصد موها رشد می کنند. مشاهده نتایج نهایی تا یک سال به طول می انجامد.