دانشگاه علوم پزشکی اراک موظف بود چارچوب قانونی را برای عطر سازان تعریف کند

دفتر فرمانداری مرکزی به دانشگاه علوم پزشکی ، سازمان صنعت ، معدن و تجارت و اتاق اصناف استان مرکزی دستور داده است كه چارچوبی مشخص برای سازوكار فعالیت قانونی عطر سازان تعریف كنند.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو ، جلسه کارگروه تخصصی سلامت و امنیت غذایی استان مرکزی با حضور مدیران دانشگاه علوم پزشکی و معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی مرکز برگزار شد فرمانداری

سیدمحمد جمالیان ، رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک در این جلسه گفت: نظارت بر عرضه واحدهای تأمین داروی گیاهی در توصیف وظایف دانشگاه علوم پزشکی نیست ، با این حال با توجه به اینکه تأمین این داروها در برخی از عطرها به مسمومیت منجر شده اند و این مستقیماً با سلامت مردم ارتباط دارد و انتظار داریم اتحادیه ها ، پلیس و دستگاه قضایی در این زمینه همکاری کنند.

جمالیان اظهار داشت: در تاریخ 3 ماه مه ، پنج شهردار از شهرهای مختلف عمان و چهار نفر از وزارت بهداشت به اراک سفر می کنند و به درمانگاه خیرازاز در مهاجران می روند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک با بیان اینکه هدف از این سفر بازدید از دستاوردهای اجتماعی شدن سلامت در استان بوده و تصریح کرد: ساخت این کلینیک خیرخواه در استان سمبل اجتماعی شدن سلامت است و باید باشد. تأیید شده فعال هستند.

وی اظهار داشت: این تالارها و محلات سلامت نقش مهمی در سلامت فردی افراد و به تبع آن جامعه دارند و بازدید از این شهرداران عمانی الگویی برای اجتماعی شدن سلامت در استان و اجرای این دستاورد بزرگ در عمان است.

جمالیان با اشاره به شعارهای هفته سلامت اظهار داشت: با توجه به ضرورت و اهمیت سلامت می خواهیم موضوع پیشگیری را قبل از درمان در استان نهادینه کنیم و همچنین مشکلات سلامت روان و افسردگی در نوجوانی و جوانان را مورد بررسی قرار دهیم و فکر کنیم. اقدامات ویژه در این زمینه .

وی با اشاره به اهمیت پیشگیری و کنترل بیماریهای غیر واگیر ، اظهار داشت: اجرای برنامه های مداخله لازم برای کنترل عوامل خطر بیماری ها و نقش مؤثر فیبر در مواد غذایی از جمله سبوس گندم موجود در آرد که در پیشگیری از برخی بیماری ها استخراج می شود. به خصوص دستگاه گوارش. ” باید در دستور کار باشد و درصد مجاز سبوس باید برابر با حداقل تعیین شده توسط استاندار ملی در نظر گرفته شود.

بهروز اکرمی معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی نیز در این جلسه گفت: بازی با سلامتی مردم امکان پذیر نیست تا برای برخی سودجویان سود کسب کند و این باید در دستور کار باشد آژانس های مسئول

معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی تصریح کرد: سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان واحدهای عطر بدون مجوز را شمارش کرده و نتیجه را به کارگروه بهداشت اعلام می کند.

وی تصریح کرد: ظرف یک ماه آینده چارچوبی قانونی برای فعالیت عطرهای استان ایجاد خواهد شد.

اکرمی اظهار داشت: تخلفات موجود در مجموعه عطرها باعث نگرانی شده و باید برای این موضوع مهم راه حلی یافت.

وی ادامه داد: تا زمانی که در جامعه تقاضای استفاده از داروهای گیاهی وجود داشته باشد ، ارتکاب جرم نیز جرم محسوب می شود ، بنابراین لازم است به مکانیسم قانونی برای فعالیت عطر سازان توجه شود.

معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی گفت: سازمان سمات ، اتاق اتحادیه ها و دانشگاه علوم پزشکی استان باید چارچوب مشخصی را برای این کار تعریف کنند.

لینک منبع