حساسیت به ریمل و راههای درمان این عارضه

اگر شما نیز به ریمل حساسیت دارید یا بعد از استفاده از ریمل از سایت منبع سوزش و خارش پلک رنج می برید ، در انتهای این مقاله با ما همراه باشید.
حساسیت به ریمل و درمان آن
استفاده طولانی مدت از ریمل ، منافذ پوست را بسته و رنگ و تغییر شکل مژه ها را تغییر می دهد و مژه ها بعد از مدتی قدرت اصلی خود را از دست می دهند. توصیه می شود با ریمل نخوابید زیرا فولیکول های مژه مسدود شده و ممکن است خارج شود. هنگام شستشو افزایش می یابد.

خطرناکترین عارضه ریمل برای چشم زخم های قرنیه و از بین رفتن بعدی بینایی است. بنابراین افراد دارای علائم هشدار دهنده مانند درد چشم ، سوزش ، خارش ، پارگی ، قرمزی پلک و چشم به دلیل ساییدگی قرنیه و زخم قرنیه بسیار مهم هستند و باید فوراً به پزشک مراجعه کنند.

معمولاً دو مدل از آلرژی های زیبایی وجود دارد. یکی واکنش پوست است ، وضعیتی که در آن پوست قرمز و خارش دار می شود و دیگری واکنش سیستم ایمنی بدن به مواد آرایشی است که ممکن است باعث ایجاد کهیر ، آبریزش بینی ، اشک در چشم ها و غیره شود.

با این حال ، هر اتفاقی افتاد ، باید سریعاً با آن مقابله کنید.
محتوای پیشنهادی

درمان آلرژی به ریمل

اگر متوجه علائم و نشانه های حساسیت به ریمل شده اید ، آرایش چشم را با دقت از بین ببرید. از اسکراب پوست خودداری کنید ، زیرا باعث وخیم تر شدن علائم می شود ، حتماً به پزشک مراجعه کنید ، زیرا ممکن است نیاز به مصرف دارو برای آن داشته باشید.

پزشک ممکن است برای تسکین التهاب از داروهای خوراکی یا قطره چشمی تجویز کند ، و ممکن است برای شما پوستی خارش دهنده پماد نیز به شما بدهد ، اگرچه اگر جوش یا محل خارش بسیار نزدیک به چشم باشد بهتر است از کرم و پماد استفاده کنید. از این مکان استفاده نکنید ، در عوض استفاده از مواد آرایشی را کم کنید تا پوست شما سریعتر نفس بکشد و بهبود یابد.

کدام محصولات زیبایی باعث ایجاد حساسیت می شوند؟
محصولات زیبایی که باید آنها را دوباره تجدید نظر کنید. محصولات زیبایی که به آنها حساس هستید پاک کننده ها ، صابون های حمام ، مواد آرایشی چشم ، ضد عرق ها ، مرطوب کننده ها ، لاک ناخن ها ، رنگ لب و چسب ناخن هستند. با داشتن متاکریلات ، واکنش های پوستی می تواند در اثر رنگ مو ایجاد شود ، خصوصاً مواردی که حاوی آمونیوم پرسولفات و فنیلن دی آمین هستند و رنگ مو را روشن می کنند.

محصولات زیبایی حاوی اسیدهای آلفا هیدروکسی ممکن است باعث ایجاد مشکلاتی از جمله قرمزی ، تاول ، خارش و تورم در فرد شوند که سطح AHA را بیش از 10٪ افزایش می دهد. کرمهای سرم و چین و چروک حاوی رتین A نیز باعث ایجاد التهاب چشم می شوند.

همانطور که در نامناک ذکر شد ، بسیاری از افراد نیز به ضد آفتاب حساسیت دارند. چنین افرادی با مصرف هر ماده ای برای جلوگیری از آسیب آفتاب از واکنش های آلرژیک رنج می برند. اگر به ضد آفتاب حساسیت دارید ، برای انتخاب یکی از متخصص پوست و مو مشورت کنید. در مورد محصول مناسب صحبت کنید و از پوست خود در برابر آفتاب محافظت کنید.

حساسیت به ریمل

انواع ریمل از نظر مواد تشکیل دهنده
به طور کلی ریمل ها به دو نوع پودر و مایع فروخته می شوند. می توان گفت وقتی ریمل به صورت مایع است به خصوص وقتی پایه اصلی آن آب باشد ، محیطی مناسب برای رشد و تکثیر میکروب ها و قارچ ها است.

لازم به ذکر است ، ریمل های مایع در مواردی باعث: عفونت چشم ، التهاب و قرمزی و ترشح از لبه های پلک ها می شوند که در این صورت درمان به موقع برای جلوگیری از صدمات جدی در چشم بسیار مهم است زیرا ، همانطور که می دانید چشم یکی از این موارد است. حساس ترین و مهمترین ارگان های بدن.

مواد نگهدارنده معمولاً در ریمل برای جلوگیری از رشد میکروب ها و قارچ ها استفاده می شود که می تواند حساسیت زا باشد.

سایر آلرژن ها شامل رنگ ها و رایحه های ریمل است. التهاب مکرر لبه های پلک منجر به ریزش مژه می شود ، بنابراین این مسئله را جدی بگیرید و اگر اصرار دارید که از ریمل و آرایشی استفاده کنید ، حتما مارک های با کیفیت و خوبی بخرید. از آنهایی که از مواد طبیعی استفاده می کنند در فرمول های خود استفاده کنید.