برانکارد + راهنمای خرید و انواع مدل های تخت ریکاوری

به محض بهبودی علائم، جهت جلوگیری از لخته خون و احتمال “برانکارد ریکاوری” https://sedanmed.ir/product/recovery-brancard/ بروز آمبولی و ترومبوز به حرکت دادن اندامها تشویق شود. ۷- ایجاد آرامش و دادن اطمینان خاطر به بیمار از ضروریات است . بدنه ی این کالا از آلیاژ مخصوص با استحکام بالا تولید شده است که تخت و بیمار را در برابر ضربات احتمالی و تنش های ایجاد شده هنگام جا به جایی حفظ نموده و به کارکنان بیمارستان این امکان را می دهد تا با سرعت و کیفیت بهتری، خدمت رسانی به بیماران را انجام دهند. برانکارد ریکاوری یکی از تجهیزات بسیار مهم دربخش های بیمارستان میباشد که وجود آن الزامی است و باید طوری ساخته شوند که محکم و استاندارد باشند چون بیماران با وزن های مختلف روی آن قرار میگیرند در ضمن چرخ ها باید بقدری روان و قوی باشند که در هنگام ورود به راهرو ها و اتاق ها توی گوشه ها جابجایی راحت باشد.

برانکارد ریکاوری

برانکارد ریکاوری دارای پایه سرم در بالای سر بیمار میباشد که روی تخت نصب است. معرفی:در هر بیمارستان و یا مرکز درمانی به دلیل عمل هایی که ممکن است در طول روز انجام شود. یکی از عوارض داروهای شل کننده عضلانی که در طول بیهوشی مورد استفاده قرار می گیرد . در هر بیمارستان و یا مرکز درمانی به دلیل عمل هایی که ممکن است در طول روز انجام شود. جراح یا پزشک بیهوشی ممکن است بلافاصله بعد از عمل دستوراتی مانند بالا نگه داشتن یک عضو، تزریق آنتی بیوتیک و یا داروی ضد تهوع داشته باشند که باید دقیقاً آن را اجرا نمود. پزشک بیهوشی نیز در مناسب را تجویز و یا تنفس کمکس را ادامه خواهد داد .

۲- اسپاسم نسبی لارنکس: هوااز میان تارهای صوتی نیمه منقبض عبور کرده – صدای زمزه مانندی را بوجود می آورد و بیمار جهت تنفس بیشتر تقلا می کند . این مراقبت در برابر اثرات داروهای بیهوشی که ممکن است به صورت آنی بروز کند میباشد که در اغلب بیمارستانها به ازای هر اتاق عمل حداقل 1 یا 2 تخت ریکاوری نیاز است. برانکارد تا شو از انواع برانکاردهای سبک و بدون چرخ است که ممکن است تک، دو یا سه شکن باشد. رویه چرم مصنوعی با ضخامت بالا برای راحتی بیشتر بیمار که جدا شونده و قابل شست و شو و ضد عفونی کردن میباشد.

ارتفاع و امکانات و سایز در حدی می باشد که با این وسیله هر بیماری را به راحتی بین اتاق های بیمارستان میتوان جابه جا کرد . هرگونه موارد غیرطبیعی، هر چند که نیاز به اقدام خاصی نداشته باشد، بطور واقعی گزارش و در پرونده بیمار ثبت خواهد شد. علائم حیاتی را کنترل کرده و در برگه گزارش بعد از عمل در ریکاوری ثبت کنید. کلیه موارد غیرطبیعی را ثبت کرده و به جراح یا پزشک بیهوشی گزارش دهید. اگر بیمار Chest tube داشته باشد باید از کار کردن صحیح آن مطمئن شد در غیر اینصورت به پزشک معالج اطلاع داده شود. پس از ورود بیمار به ریکاوری، گزارش کامل وضعیت او را از پزشک بیهوشی یا پرستار انتقال دهنده دریافت کنید.

همزمان با تحویل بیمار پرونده وی را نیز تحویل پرستار بخش دهید. کنترل بیمار در ریکاوری تا ثابت شدن وضعیت وعلائم حیاتی وی باید حداقل هر ۱۰ تا ۱۵ دقیقه یکبار انجام و ثبت شود، و در صورت وخامت حال وی این تکرار بیشتر می شود . 4. زیره ی فلزی تخت ریکاوری که یاعث استحمان هر چه بیستر تخت می شود (در نمونه های قدیمی این محصول زیره ی تخت از جوب بود . برانکاردها برای جلوگیری از سقوط بیمار درد و طرف دارای بدساید هستند بدساید ها فلزی و در دو مدل تولید میشوند یا تاشو میباشند یا معمولی که به سفارش بیمارستان بستگی دارد. تخت برانکارد ریکاوری جهت انتقال بیمار در داخل بیمارستان و همچنین انتقال بیمار از محلی غیر از بیمارستان به داخل آمبولانس کاربرد دارد.

2. دارای پایه ی قوی و مستجکم که در صورت جا به جایی با سرعت بالا و برخورد به دیوار توان تحمل تنش و کوبش را دارد . 5. دارای رویه چزم با قابلیت شستشوی اسان (easy claen) که در صورت الورگی به راحتیمی توان ان را تمیز کرد . بستر برانکارد از کفی دو تکه ساخته میشود که قابلیت تحرک زیر سر بیمار را دارا میباشد و میتوان زیر سر بیمار را بالا و پایین آورد. از مشخصات دیگر برانکارد ریکاوری میتوان به قابلیت تنظیم ارتفاع کلی و شکن زیر سری بیمار بوسیله هندل و قابلیت ترندلنبرگ اشاره نمود که با جک گازی انجام میشود. در چهار طرفی که روی زمین قرار می گیرد چهار پایه کوچک قرار گرفته تا پس از قرار گرفتن مصدوم بر روی برانکارد بتوان آن را حمل نمود و در بالا و پایین دو اهرم برای فیکس کردن قرار گرفته است و زمان جمع شدن دارای مفصلی تاشو می باشد.

عمدتا با هدف تولید صندلی تخت خوابشوی همراه بیمار آغاز نمود. دارای پایه سرم برای راحتی استفاده و محلی برای کپسول اکسیژن ساخته شده است، همچنین دارای یک سبد فلزی جهت حمل و نقل و نگهداری وسایل همراه بیمارمی باشد. دارای پایه سرم برای راحتی در استفاده و جا به جایی دارای محل مخصوص برای کپسول اکسیژن برانکارد ریکاوری دارای یک سبد فلزی جهت حمل و نگهداری وسایل همراه بیمار از جمله لباس های تعویض شده و جلوگیری از گم شدن و اشغال فضای مفید تخت است. ارتفاع و امکانات و سایز این محصول در حدی می باشد که هر بیماری را به راحتی بین اتاق های بیمارستان میتوان جابه جا کرد .

از آن جایی که برانکارد ریکاوری برای بیماران پس از عمل جراحی استفاده می شود، بایستی کیفیت بالایی داشته باشد تا راحتی بیماران تضمین شده و موجبات رضایت ایشان را فراهم نماید. ۶- با تزریق شل کننده عضلانی اسپاسم را برطرف نموده لوله گذاری تراشه انجام شود . در صورت بروز دیسترس تنفسی، علاوه بر وضعیت ریکاوری Air way (لوله تنفسی دهانی) را خارج نکنید (بیمارمعمولاً با آن وارد ریکاوری می شود). تخت های برانکارد به دلیل استفاده ی مکرر و زیاد طی روز و سال ها بایستی از استحکام بالایی بر خوردار باشند. مسئولیت این اتاق با تیم بیهوشی بوده و مراقبت از بیمار تا بهوش آمدن کامل و تحویل به بخش ترجیحاً بر عهده تکنسین هوشبری یا پرستار مجرب محول می شود.