اولین پارک آبی جزیره کیش

جزیره کیش یکی از مهم ترین مقاصد گردشگری کشور ما است که در جنوب این کشور قرار گرفته و سالانه پذیرای تعداد زیادی از افرادی است که تمایل دارند به این منطقه سفر کنند. این جزیره به دلیل آنکه یک جزیره توریستی به حساب می آید، امکانات بسیاری دارد و سرمایه‌ گذاری‌ های گسترده ای در آن انجام شده است تا بتواند هر چه بیشتر رضایت خاطر گردشگران عزیز را به دست آورد.

در جزیره کیش تفریحات آبی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار هستند، در واقع هر کسی که به این مناطق سفر می‌کند به امید استفاده از تفریحات آبی منحصر به فرد این منطقه عازم کیش می شود.

تفریحات آبی کیش به دو دسته تقسیم می شوند؛ یک دسته آن هایی هستند که در خلیج فارس صورت می‌گیرد، مانند فلای بورد، جت اسکی، قایق سواری، بنانا سواری و…   و دسته دیگر شامل تفریحاتی مانند پارک آبی رو باز می باشد. پارک آبی رو باز جزیره کیش، اولین پارک آبی رو باز در ایران است که درسال 1395 در این جزیره افتتاح شده است.

 

آپلود عکس

 

پارک آبی کیش

نخستین پارک آبی رو باز کیش دارای 13 راید با نام های پیچالوپ، آدرنالین، رالی راید، آناکوندا، دینگل، راید گرداب، گرداب، مارپیچ 1، مارپیچ 2، چالاب، راشین ریور، برکو و سونامی و چهار استخر با نام های آبان، آبتین، رابو و دینگو است که همه این ها در کنار یکدیگر می توانند روز خوب و خاطره انگیزی را برای شما رقم بزنند.

قبل از رفتن به پارک آبی در کیش بهتر است داستانی که این پارک بر اساس آن ایجاد شده است را نیز بدانید. این داستان براساس حمله گروهی از دزدان دریایی به جزیره ای است که رهبری این گروه بر عهده کاپیتان سایان بوده و برای دست یافتن به قرص خورشید و فرمانروایی بر دریا به قلعه خورشید حمله می کنند و آن را به تصرف خود در می آورند.

در این جریانات سه برادر با نام های پولاد، ماهان و باشو که در جزیره خورشید ساکن هستند، قصد مبارزه با دزدان دریایی می کنند و برای باز پس گیری جزیره اقداماتی را انجام می دهند و در واقع داستانی که این پارک آبی بر اساس آن ساخته شده است را شکل می دهند.

 

پارک آبی رو باز کیش چه امکاناتی دارد؟

شاید بسیاری از افراد این تصور را در ذهن خود داشته باشند که پارک آبی کیش تنها یک پارک با تفریحات آبی است و امکانات دیگری ندارد، در حالی که این گونه نیست و شما می توانید با رفتن به آنجا یک گردش کامل را برای خود رقم بزنید.

با رفتن به پارک آبی شما می توانید علاوه بر استفاده از سرسره ها و رایدهای مختلف و شنا کردن در استخرها، آفتاب بگیرید و هم چنین پس از اتمام تفریحات تان خودتان را یک ماساژ مهمان کنید تا با انرژی بسیار زیاد و بدون خستگی از پارک خارج شوید.

در محوطه این پارک آبی تعداد قابل توجهی رستوران، کافه، فروشگاه نوشیدنی، فروشگاه سوغاتی و… وجود دارد که شما می توانید برای سرو غذا و یا نوشیدنی و خرید های مختلف به آن ها مراجعه کنید.

یکی از امکانات قابل توجه ای که در این پارک وجود دارد، مچ بندهای مغناطیسی است که در ابتدای ورود به شما داده می شود. شما می توانید این مچ بندها را به مقدار نیاز شارژ کنید تا در هنگام گردشتان در پارک نیازی به کیف پولتان نداشته باشید. در واقع این مچ بندها حاوی ذخیره مالی شما هستند که می توانید برای هر نوع خریدی در پارک از آن استفاده کنید.

 

آپلود عکس

 

قیمت بلیط پارک آبی کیش

بهتر است قبل از رفتن به پارک آبی جزیره کیش، در رابطه با قیمت سانس های مختلف آن نیز اطلاع پیدا کنید تا بتوانید هزینه حدودی هر شخص را برآورد کنید و این مقدار هزینه را همراه خود داشته باشید.

قیمت هایی که در این مقاله گفته می شود، لزوما قیمت های ثابتی نیستند و ممکن است برای افراد مخنلف مانند افراد بالای 65 سال و یا در بازه های مختلف زمانی متفاوت باشند.

پارک آبی کیش امکان استفاده خانم ها و آقایان را فراهم کرده است و برای رفتن به آنجا حتما باید از ساعات مخصوص آقایان و بانوان اطلاع پیدا کنید، تا در زمان درستی در آنجا حضور پیدا کنید.

فروش بلیط های این پارک به دو شکل انجام می شود و شما می توانید هم بلیط های سانس نیمه وقت را با قیمت 198 و هم سانس تمام وقت با قیمت 218 تومان را خریداری کنید. توجه داشته باشید که این پارک آبی در روزهای خاصی تخفیفات ویژه ای را برای استفاده کنندگانش قائل می شود که شما می توانید در این روز ها اقدام به خرید بلیط ارزان کنید.

اگر مایلید تا سفر ارزان تری به کیش داشته باشید می توانید از خدمات تور کیش لحظه آخر استفاده نمایید. با استفاده از یک تور گردشگری حرفه ای و ویژه قادر خواهید بود تا علاوه بر هزینه های سفر و اقامت خود در هزینه های تفریحات خود نیز صرفه جویی مناسبی را به عمل آورید زیرا بسیاری از تور لیدرهایی که هدایت تور کیش را بر عهده دارند از زمان بسیاری از تخفیفات تفریحات آبی جزیره کیش اطلاع داشته و می توانند خرید تور لحظه آخری متناسب با زمان این تخفیفات را به شما پیشنهاد دهند.

 

 

آپلود عکس

موقعیت مکانی پارک آبی کیش

برای رفتن به پارک آبی کیش اگر با ماشین شخصی خود سفر می کنید باید از طریق هرمزگان به کیش آمده و از مسیر جاده جهان وارد این پارک شوید، و اگر با هواپیما به کیش آمده اید، قطعا کارتان راحت تر و مسیرتان کوتاه تر خواهد بود و به راحتی می توانید در سانس مد نظرتان لذت تفریح در پارک آبی کیش را نصیب خود کنید.

برای این که راحت تر به پارک آبی کیش بروید، بهتر است از خودروهای بومی آنجا استفاده کنید تا بدون دغدغه شما را به مقصدتان برساند و بتوانید از تمام مدت سانس مد نظر استفاده کنید.

 

آپلود عکس

 

 

نکات ضروری برای رفتن به پارک آبی کیش

برای رفتن به پارک آبی کیش در مرحله اول باید در انتخاب لباستان دقت کنید، چرا که اگر لباستان مناسب نباشد، باید آن را تعویض کنید، در غیر این صورت اجازه ورود شما به این مجموعه صادر نخواهد شد.

لباس مناسب برای ورود به این پارک نباید شرایط زیر را داشته باشد:

  • بیش از حد گشاد نباشد
  • شلوارک از جنس جین نباشد
  • بدن نما نباشد
  • دارای قطعه های فلزی نباشد
  • دارای تکه های اضافی و بلند نباشد

در این پارک برای نگه داری وسایل با ارزشتان صندوق امانات در نظر گرفته شده است، پس باید حواستان باشد که اشیا با ارزشتان را در محیط آزادانه رها نکنید، زیرا پارک آبی جزیره کیش هیچ گونه مسئولیتی در قبال مفقود شدن وسایل شما بر عهده نخواهد داشت. لازم به ذکر است که برای حفظ امنیت پارک، تمام فضای خارجی آن به وسیله دوربین مدار بسته و نگهبان حفاظت می شود و هیچ جای نگرانی از این بابت نیز وجود ندارد.